• 25 maja 2024

Kołnierze ortopedyczne - bezpieczne i skuteczne wsparcie dla kręgosłupa wrocławskich pacjentów

​Czy wiesz czym są kołnierze ortopedyczne i w jakim celu się je stosuje? Kto powinien zdecydować się na kołnierz ortopedyczny i w jaki sposób może on pomóc w poprawie zdrowia? Czy wiesz czym są kołnierze ortopedyczne i w jakim celu się je stosuje? Kto powinien zdecydować się na kołnierz ortopedyczny i w jaki sposób może on pomóc w poprawie zdrowia?

Kołnierz ortopedyczny Wrocław - co warto wiedzieć?

Najczęściej kojarzy się kołnierze ortopedyczne u osób, które w efekcie wypadku doznały urazu w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. Ale czy jest to jedyna przyczyna? Niekoniecznie. Kołnierze ortopedyczne mają znacznie większe zastosowanie. Wykorzystywane są w leczeniu chorób mięśni szyi, a także po to, aby odciążyć szyjny odcinek kręgosłupa. Pomagają w stabilizacji i korekcji tego obszaru. W zależności od przyczyny, dla której kołnierz został założony wyróżnia się różne jego warianty - kołnierze dostępne są w różnym kształcie i różnym stopniu twardości.

Poza wypadkami, w których doszło do poważnych uszkodzeń w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa, kołnierz ortopedyczny wykorzystywany jest także w sytuacjach, takich jak:

  • nadwyrężenie,
  • naciągnięcie struktur,
  • stłuczenie.

O konieczności zastosowania właściwie dopasowanych kołnierzy powinien decydować lekarz.

Stabilizacja kręgosłupa dzięki kołnierzowi ortopedycznemu - zalety stosowania

Zalety z noszenia kołnierza ortopedycznego obserwować można tylko wtedy, gdy jest on użytkowany zgodnie ze wskazaniami specjalisty. Chodzi tu m.in. o czas i wariant ortezy. Główną zaletą jest stabilizacja i odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa, co przyspiesza regenerację uszkodzonych struktur. Pomocne w terapii skoliozy, dyskopatii, po stłuczeniach, urazach oraz u osób zmagających się z nerwobólami. Są rozwiązaniem stosowanym także w przypadku zesztywnienia mięśni karku i szyi.

Różnice między dostępnymi na rynku kołnierzami ortopedycznymi - jak wybrać najlepszy?

Stabilizacja kręgosłupa szyjnego niesie ze sobą liczne korzyści, o ile wykonana jest z wykorzystaniem właściwego wariantu kołnierza. Uwzględniając jego kształt i zastosowanie wyróżnia się kołnierze: typu Schantza (miękkie), typu Florida (półsztywna), kołnierze tzw. Philadelphia (kołnierze sztywne).

Dostępne w sklepie Medica Humana kołnierze ortopedyczne we Wrocławiu to profesjonalne rozwiązania, przygotowane z najwyższej jakości materiałów, w odpowiedzi na indywidualne potrzeby zdrowotne pacjentów.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować