• 6 grudnia 2023

Czy psychoterapia online jest skuteczna? Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z terapii online.

Psychoterapia online to rozwiązanie, dzięki któremu możesz zrobić najważniejszy krok dla swojego szczęścia. Sprawdź, jakie masz możliwości i na co zwrócić uwagę wybierając psychoterapeutę online.

Dowiedz się, dlaczego warto spróbować terapii przez internet

Znalezienie odpowiedniego psychoterapeuty to zadanie, które wymaga nieco czasu, przestudiowania informacji o nurtach, w których prowadzona jest terapia psychologiczna przez internet, a także wybranie najlepszej osoby dla siebie. Często odbywa się to metodą prób i błędów, warto jednak dać sobie szanse na zdecydowanie się na osobę odpowiednią do Twoich potrzeb.

5 sposobów, jak znaleźć odpowiedniego psychologa online

Swoje poszukiwania dobrze jest zacząć od spisania oczekiwań. Jakie efekty chcesz osiągnąć? W jakie dni możesz spotykać się online z psychologiem? Czy potrzebujesz dodatkowych udogodnień takich jak darmowa konsultacja u psychologa online bądź możliwość wymieniania z psychologiem częstszych wiadomości tekstowych? To wszystko wpłynie na Twoją ostateczną decyzję. Wiele możliwości wyboru odpowiedniego psychologa online znajdziesz tutaj: https://wetalk.pl/.

By znaleźć psychoterapię przez internet warto:

  1. Dowiedzieć się więcej o najważniejszych nurtach i wypisać te, które Twoim zdaniem byłyby dla Ciebie najlepsze.
  2. Przejrzeć swój kalendarz i wybrać kilka terminów, w którym możliwe byłyby regularne spotkania z psychologiem online. 
  3. Przemyśleć, czy prócz spotkań np. raz w tygodniu w formie rozmowy video, nie potrzebujesz czegoś więcej? Jakie są Twoje oczekiwania?
  4. Oszacować, ile jesteś w stanie wydać miesięcznie na swoją terapię, by z łatwością zdecydować się na taką, która będzie w zasięgu Twoich możliwości. 
  5. Zastanowić się, jaka forma spotkań z psychoterapeutą online byłaby dla Ciebie najdogodniejsza? Video na żywo, spotkania audio przez telefon? Ważne, by ten czas był dla Ciebie możliwie jak najbardziej komfortowy. 

Wybierz terapeutę, który pasuje do twoich potrzeb i stylu życia

Dobranie odpowiedniego terapeuty jest kluczowe, by rozwiązać swoje problemy, przepracować traumy i krok po kroku sprawić, że Twoje życie będzie lepsze. Psychoterapeuci prowadzący terapię online pomogą Ci nie tylko w przejściu największych zawirowań życiowych, ale poprawieniu jakości życia, tak radzenie sobie z wieloma sytuacjami było o wiele łatwiejsze. 

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować