Detoks alkoholowy. Czy jest skuteczny?
Pewnie każdy z nas ma za sobą szaloną imprezę, na której pozwolił sobie na zbyt dużą dawkę alkoholu. Gdy jednak sytuacje te są sporadyczne, a nasz organizm jest silny, to bez problemu poradzimy sobie z popularnym kacem. Co jednak, gdy takie zdarzenia wchodzą nam w nawyk, a alkohol staje się towarzyszem codzienności? Czy są na to jakieś rozwiązania? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury!
Odtrucie organizmu czyli detoks alkoholowy
Ludzki organizm jest nauczony by wypierać z siebie substancje uznawane za szkodliwe. Taki mechanizm działa m.in. w przypadku alkoholu. Enzymy produkowane przez wątrobę dają znać, że "intruz" jest na pokładzie! Broni się za pomocą skutków ubocznych, które pospolicie nazywamy kacem. To wówczas dochodzi - w trakcie przyjmowania i rozkładu alkoholu - do wypłukania cennych witamin i mikroelementów, które na co dzień odpowiadają za właściwe funkcjonowanie organizmu i nasze dobre samopoczucie.
By pomóc organizmowi w powrocie do formy, dobrym pomysłem jest detoks alkoholowy Warszawa, który obejmuje nie tylko działania odtruwające, ale również nawadniające i wspierające regenerację. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, gdy brakuje nam sił są np. wlewy witaminowe.
Co zrobić gdy problem alkoholowy narasta?
Gdy Twój organizm popada w alkoholizm, to każda nowa dawka alkoholu może być dla niego zabójcza. Pojawiają się wówczas takie choroby jak przewlekłe zapalenia układu pokarmowego, refluks czy owrzodzenia. Najbardziej narażona na skutki nadużywania alkoholu jest wątroba, a jej choroby bez leczenia stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale również dla Twojego życia.
Gdy nie potrafisz poradzić sobie z tym problemem sam/a, warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc. Jedną z nich jest np. usługa wszycia esparelu bądź terapia awersyjna wykorzystująca preparaty zawierające substancję o nazwie dysulfiram. Zaszycie leków z tym składnikiem, przez długi czas, wywołuje przykre symptomy po spożyciu alkoholu, takie jak: nudności, bóle głowy, kołatanie serca czy brak tchu. Dzięki zastosowaniu tej metody, pacjent świadomie rezygnuje ze spożywania alkoholu i robi postępy w leczeniu.
Oczywiście w skrajnych przypadkach konieczne jest również zasięgnięcie porady bądź regularnego wsparcia psychologa.
Artykuł partnera