• 6 grudnia 2023

Korzyści dla kręgosłupa po zmniejszeniu piersi

Nie tylko zbyt małe piersi, ale też zbyt duże mogą stanowić spory problem dla kobiety. Chirurgia plastyczna wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom, pozwalając na korektę biustu również tym paniom, które ze względu na zbyt duże piersi mają problem z kręgosłupem. Na czym polega zabieg i jakie niesie ze sobą korzyści?

Zabieg mammoplastyki - sposób na zbyt duże piersi

Gdy piersi są zbyt duże, mogą powodować szereg dolegliwości, które pogarszają komfort życia pacjentki. Zabieg zmniejszania piersi to operacja, która przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, polegająca na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołu piersiowego oraz nadmiaru skóry. Następnie piersi są odpowiednio modelowane, aby uzyskać pożądany i naturalny wygląd.

Po przeprowadzonej operacji kobieta musi korzystać ze specjalnego uciskającego pasa, który redukuje obrzęk, a także przyspiesza proces gojenia. Rolą pasa jest też zmniejszenie ryzyka wystąpienia infekcji pooperacyjnej. Specjalna konstrukcja pasa pozwala utrzymywać piersi w taki sposób, aby zachowany był ich kształt, uformowany podczas operacji.

Obecnie dostępnych jest kilka metod wykonania zabiegu mammoplastyki, a odpowiednia forma dopasowywana jest zawsze do indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjentki. O korekcji zmniejszającej piersi więcej poczytać można w artykule https://www.drszczyt.pl/blog/korzysci-ze-zmniejszenia-biustu-poznaj-fakty.

Dlaczego warto zdecydować się na operację zmniejszenia biustu? Korzyści zdrowotne

O zaletach mammoplastyki mówić można w różnych aspektach. Panie najczęściej zwracają uwagę na kwestie estetyczne, ponieważ zbyt duże piersi bywają powodem kompleksów tak samo, jak zbyt mały biust. Nie każdy ma jednak świadomość, że właścicielki dużego biustu muszą mierzyć się z szeregiem problemów zdrowotnych, szczególnie w obrębie kręgosłupa, dla którego jest to duże obciążenie.

Po korekcji piersi zmienia się środek ciężkości ciała, co powoduje odciążenie kręgosłupa. Zmniejszenie objętości tkanki sprawia, że napięcia mięśniowe w okolicy obręczy szyjno-barkowej jest mniejsze. Panie, które zdecydowały się na operację zmniejszania piersi wskazują, że problem z bólem pleców. Efekt ten osiągany jest poprzez poprawę postawy pań, u których piersi zostały zmniejszone.

Inne zalety mammoplastyki

Panie, które przez lata musiały zmagać się z problemem zbyt dużego biustu, wiedzą, jak ciężko jest uprawiać sporty. Nadmierne obciążenie kręgosłupa sprawia, że często rezygnują z aktywności fizycznej. Duży biust powodować może otarcia oraz odparzenia pod biustem. Przeszkody te można jednak całkowicie wyeliminować po zabiegu mammoplastyki i cieszyć się aktywnością.

Redukcja biustu często poprawia również samopoczucie, głównie psychiczne. Duże piersi bywają dla ich właścicielek dość krępujące, np. podczas kupowania bielizny, gdyż duże rozmiary dostępne są zazwyczaj wyłącznie w specjalistycznych sklepach.

Dobrze wykonany zabieg mammoplastyki sprawia, że cała figura pacjentki zyskuje doskonały wygląd. Poprawione zostają proporcje ciała.

Dla wielu kobiet bardzo ważną kwestią jest to, że operacja zmniejszenia piersi nie przekreśla szansy na karmienie piersią w przyszłości. Jeśli planujesz w przyszłości karmienie naturalne, to poinformuj o tym fakcie swojego lekarza, który dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować