• 22 lutego 2024

Strój na rehabilitacje

Celem rehabilitacji jest przywrócenie pacjentowi częściowej lub pełnej sprawności, którą utracił na skutek wypadku czy choroby. Obejmuje kompleksowe działania, które mają wspomóc proces leczenia. Jednym z elementów rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia ruchowe. Jak się do nich przygotować? Konieczny jest strój na rehabilitację. Poznajmy szczegóły!

Koszulka z oddychającego materiału

Pierwszym elementem stroju na rehabilitację jest koszulka z oddychającego materiału. Zapewnia doskonałą wentylację ciała, a tym samym komfortowe samopoczucie nawet podczas wykonywania najtrudniejszych ćwiczeń.

Alternatywą jest koszulka bawełniana. Sprawdzi się przy wykonywaniu aktywności o niższej intensywności. Bawełna nie krępuje ruchów, przepuszcza powietrze, a przy tym jest przyjazna dla skóry i dobra dla alergików.

Na chłodniejszą pogodę przyda się również sportowa bluza. Sprawdźmy, czym powinny wyróżniać się bluzy męskie i damskie.

Wygodne bluzy męskie i damskie

Bluzy sportowe są niezbędne na początku zajęć rehabilitacyjnych, kiedy nasze ciało nie jest jeszcze rozgrzane lub w trakcie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Przydadzą się także po zakończeniu treningu.

Dobrze, jeśli bluza jest wykonana z materiału zapewniającego odpowiednią wentylację, który jednocześnie skutecznie odprowadza wilgoć. Jeśli ma w składzie elastan (elastyczne włókno syntetyczne), zapewnia swobodę ruchu i lepiej układa się na ciele. Dodatkowo taki materiał nie deformuje się i bluza dobrze wygląda nawet wtedy, kiedy wyjmiemy ją z plecaka.

W sklepach można znaleźć wiele rodzajów bluz: bluzy o prostym fasonie i gładkiej strukturze materiału, bluzy z wysokim kołnierzem zapinane na suwak czy bluzy z kapturem, takie jak bluzy Tommy Hilfiger. Są wykonane z wysokogatunkowych materiałów, dlatego będą nam służyć przez długi czas. Do tego gwarantują szeroki wybór fasonów i kolorów. Jeśli wybierzemy bluzę, która będzie nam się podobać i pasować do różnych stylizacji, będziemy ją nosić również na co dzień.

bluzy męskie

Buty do ćwiczeń na sali gimnastycznej

Ostatnim elementem stroju na rehabilitację, na który zwrócimy uwagę w naszym artykule, są buty do ćwiczeń. Właściwie dobrane obuwie będzie wspierać procesy rehabilitacji. Powinno być dopasowane do naszych stóp: do ich długości, szerokości oraz tęgości. Wygodne buty umożliwią swobodne wykonywanie ruchów podczas ćwiczeń.

Pamiętajmy, na rehabilitację warto wziąć również ręcznik i butelkę wody. Warto się zmotywować i jak najlepiej wykonywać ćwiczenia wskazane przez terapeutę, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia!

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować