• 22 lutego 2024

Jak dbać o suchą skórę głowy? Jakie kosmetyki wybrać, by ją zregenerować?

​Chcąc mieć piękne i pełne blasku włosy nie wystarczy ich nawilżanie, trzeba również zadbać o skórę głowy, szczególnie gdy jest przesuszona. Dziś podpowiemy Wam jak to zrobić i o czym pamiętać.

Jak dbać o bardzo suchą skórę głowy?

Przesuszona skóra głowy nie prezentuje się dobrze. Często swędzi, piecze, zaś na jej powierzchni pojawia się łuszczący się naskórek. Ten problem może wystąpić u osób w każdym wieku. Jak możemy przeczytać na blogu Dr.Max przyczyną przesuszania się skóry głowy może być niewłaściwa pielęgnacja, nieodpowiednio zbilansowana dieta, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Na szczęście są sposoby, by poradzić sobie z tym problemem. Na pewno można wypróbować te naturalne. Przyda się świeży żel aloesowy, który należy wycisnąć z rośliny. Pamiętajcie, by 2 cm żelu wymieszać z łyżką ciepłej wody, a następnie nałożyć go na całą skórę głowy i masować przez kilka minut i pozostawić na kolejne 20 minut. Można też wcierać olej kokosowy, który ma właściwości zarówno nawilżające, jak i łagodzące. Olejek należy wcierać okrężnymi ruchami przez 2-3 minuty, a potem pozostawić go na kolejne 30 minut. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym włosy trzeba umyć szamponem oraz nałożyć odżywkę. 

Wcierki do włosów - jak wybrać najlepsze? 

Wcierki do suchej skóry głowy powinny oczyszczać ją, a przy tym tworzyć warstwę ochronną. Przede wszystkim w żadnym wypadku nie można stosować produktów, które w składzie mają silikon, gdyż problem może się nasilać. Należy natomiast postawić na wcierki, których składnikiem jest mocznik. Zwróćcie uwagę, by jego stężenie było wysokie i wynosiło przynajmniej 10%. Wcierka może zawierać też l-arganinę. Oczywiście zaleca się też stosowanie emulsji, która zapewnia ochronę przed utratą nawilżenia, ale też pozwala utrzymać naturalne pH skóry. Doskonałe właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia ma olej z kukurydzy, mocznik, czy też hialuronian sodu. Włosy oraz skórę głowy należy myć metodą OMO. Oznacza to, że na początek myjemy włosy nawilżającą odżywką, która łagodzi też podrażnienia, następnie stosujemy szampon o właściwościach nawilżających, koniecznie z kwasem hialuronowym, a na koniec nakładamy odżywkę. Zwróćcie też uwagę na swoją dietę, która powinna być oparta na dużej ilości warzyw, owoców. Codziennie pijcie 2 litry wody.

Artykuł partnera

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować