• 23 września 2023

Damskie oprawki okularowe

Był czas, kiedy noszenie okularów było powodem do zakłopotania dla kobiet. Dziś okulary są nie tylko przeznaczone do korygowania wzroku, ale są również uważane za modny dodatek. Od klasycznych okularów po okulary nowoczesne - trendy w okularach ewoluują każdego roku. Jakie są najpopularniejsze oprawki okularowe obecnie? Czy trend okularów retro lub vintage powrócił do mody? I czy oprawki transparentne są obecnie najbardziej gorącym trendem? Oto przegląd najmodniejszych oprawek okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Popularne okulary korekcyjne dla kobiet

Okulary z prostokątnymi szkłami i bez oprawki są idealne do noszenia codziennego i biurowego. Jeśli chcesz podkreślić kompetentny, elegancki wygląd - te okulary są idealne dla Ciebie. Prostokątne okulary są idealne do owalnych, okrągłych, długich rysów twarzy. Jeśli jesteś fashionistką i szukasz modnych oprawek okularów korekcyjnych damskich, pamiętaj, że popularny kilka lat temu wygląd retro lub vintage powraca do mody. Okulary retro z grubymi lub masywnymi oprawkami, wykonane w żywych kolorach, sprawią, że będziesz wyglądać seksownie, a jednocześnie - bardzo trendy. Okulary te są wykonane w opcji metalowych lub plastikowych oprawek. Jeśli zamierzasz używać okularów codziennie, możesz wybrać metalowe oprawki. Jednak plastikowe ramki są dostępne w wielu kolorach, które mogą pomóc w dopasowaniu okularu do ubrania. Fioletowe, czarne, szare itp. okulary retro to najpopularniejsze oprawki okularowe dla kobiet. Niesłabnącą popularnością cieszą się także okulary korekcyjne damskie Ray Ban.

Podobnie jak w stylu retro, okulary „kocie oko” również wracają do mody. Ponieważ te okulary mają grubszą ramkę po bokach, można je spersonalizować za pomocą modnych wzorów i ozdób. Okulary tego typu to jedna z najmodniejszych obecnie oprawek okularowych dla kobiet. Możesz jednak również wypróbować inne kolory lub eksperymentować z podwójnymi kolorami, aby stworzyć wyjątkową oprawkę okularową. Hitem są ekologiczne oprawki drewniane, a także transparentne oprawki plastikowe.

A jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Osoby o szerokich twarzach powinny wybierać okulary przeciwsłoneczne z dużymi oprawkami, takie jak oprawki geometryczne lub ray bany. Z kolei kobiety o wąskich twarzach powinny wybierać okulary przeciwsłoneczne z cieńszymi oprawkami, na przykład prostokątne lub kwadratowe okulary.

Posiadaczki okrągłych twarzy mogą wybierać okulary przeciwsłoneczne damskie z grubszymi oprawkami retro. Trendy i zasady dopasowania oprawek do kształtu twarzy są zatem analogiczne do tych, które stosowane są w przypadku okularów korekcyjnych. O czym jeszcze należy pamiętać, kupując okulary przeciwsłoneczne?  Spójrz na etykiety i metki. Sprawdź, czy na etykiecie jest podana ochrona przed promieniowaniem UV (wartość liczbowa określająca wielkość filtra antyUV). Tylko oryginalne, certyfikowane okulary przeciwsłoneczne spełnią swoją najważniejszą funkcję - chronią oczy przed promieniowaniem UV.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować